• E-mail Address secretary@bnesl.co.uk
  • Phone 07742 188227 - League Results Line


President:
MR G A J Snell

Vice Presidents: D A Smith, *A R A Stewart, R K Crane, G Edwards, A Beard, *J Horrocks, C Provis, A Barnett, D Threadgold, R Hannah

* Deceased

Chairman: Mr Andy Chaplin
8 Abraham Drive, Silver End, Witham, Essex, CM8 3SP.
07760 239734
chairman@bnesl.co.uk

Vice Chairman: Mr Roger Crane
52 Lister Road, Braintree, Essex, CM7 1XP.
01376 348648 / 07931 566842
vicechairman@bnesl.co.uk

Hon Secretary: Mr Dave Parker
10 Pintail Crescent, Great Notley, Braintree, Essex, CM77 7WR.
01376 348230 / 07852 305977
secretary@bnesl.co.uk

Hon Minutes Secretary: Mrs Claire Hughes
2 Mill View, Coggeshall Road, Bradwell, Braintree, Essex, CM77 8EF.
01376 562368 / 07742 188227
minutessecretary@bnesl.co.uk

Hon Treasurer: Mr Malcolm Seward
43 Kenworthy Road, Braintree, Essex, CM7 1JJ.
01376 342357 / 07739 199543
mseward71@yahoo.com

Hon Fixture Secretary: Mr Charlie Mills
19 Plaza Close, Sible Hedingham, Halstead, Essex, CO9 3FP. 07880 499520
fixturesecretary@bnesl.co.uk

Hon Registrations: Mrs Jacqui Parker
10 Pintail Crescent, Black Notley, Braintree, Essex, CM77 7WR.
01376 348230 / 07852 305977
registrationssecretary@bnesl.co.uk

Hon Referees
Appointment Secretary: Mr Michele Rinaldi
Flat 4, Cromwell House, Charter Way, Colchester, Essex, CO4 6EB.
07517 064585
refereessecretary@bnesl.co.uk

Hon Press Officer: VACANT
pressofficer@bnesl.co.uk

 
Hon Liaison Officer: Mrs Mandy Wells
Berners Place, 1 Wethersfield Road, Finchingfield, Braintree, Essex, CM7 4NR.
01371 811584 / 07814 673161
liaisonofficer@bnesl.co.uk                                                        

Website Officer: Mr Ian Butcher
44 Edinburgh Gardens, Braintree, Essex, CM7 9LH.
01376 348040 or 07931 872798
website@bnesl.co.uk

Welfare Officer:  Mrs Sharon Mills
2 Turnpike Place, Braintree, Essex, CM7 9GB.
07930 294745
welfareofficer@bnesl.co.uk

League Results Line: pressofficer@bnesl.co.uk
or 07742 188227

Divisional Representatives
Premier Division: Mr Matthew Blaylock – Sporting 77
Division One: Ms Joanne Shearer – Great Bradfords
Division Two: Mr Paul Hughes – Bradwell Rovers
Additional Club/s: Mr John Wood – Finchingfield Rovers

All